16 Haziran 2014 Pazartesi

Merhaba. 4 yıldır gitmediğim Afşin'de değişen tek şey tek katlı ve çok tatlış olup üzerine -muhtemelen evdeki çocuklardan biri evlendiği için- yeni kat çıkılan evler. Evin alt katı yeşil mesela, yeni katı boyanmamış. Alt kat kiremit rengi ve ahşap pencereli, yeni katı boyasız ve pimapenli. İnşaatı bitmiş ama bir şeyler hep yarım kalmış gibi görünüyor, grilikten. Bu tarz değişiklikler. Ha bir de üzerinde NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE yazan küçük dağdaki yazının biraz daha silikleşmesi. Düşünün ki bir gün siline siline yok olacak. Onun dışında sokaklar ve havanın kokusu ve dokusu ve çocuklar aynıydı. Dün annemle uzun bir yolculuk yaptık. Molada artık dayanamayıp sigara içmek istediğimi söyledim. Ben de içicem ama beraber içmeyelim git az ötede iç, dedi. Otobüsü aramıza alıp sigaralarımızı içip hiçbir şey olmamış gibi hayatımıza devam ettik.

Bugün de staja gittim. 9buçuk'ta gittim 11buçuk'ta saldılar.  Mmpi testi öğrendik. Bu, yaklaşık yarım saatimizi aldı. Kalan 2 saat sohbet ve çay eşliğinde geçti. Bizden kendilerine değişik şeyler anlatmamızı istediler. Biz de elbette Phineas Gage'i anlatacağız. Çünkü allağın emrinden dolayı.

-yarın vizemin çıkıp çıkmadığını öğreneceğim. çıkmışsa bir sürü şey yazarım, çıkmamışsa hiçbir şey olmamış gibi yaparız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder