14 Ağustos 2012 Salı

Yurtta kalırken ÜST RANZA MI ALT RANZA MI konulu sorunsalıma bütün halkımız davetlidir.

12 yorum:

 1. şimdi insanların yatağında oturmasından hoşlanmıyorsan üst ranza ama üst ranzanında inip çıkması zor ya tam herşeyi hazırladın çıktın yatağa diyelim çat bişeyi unuttuğunu fark edip geri inmeler falan laptopun fişi yatağa kadar ulaşmaz çişin gelir inmeye üşenirsin okuldan gelir gelmez du bi şöyle uzanayım diyip yatağa atamazsın kendini hele çarşafları değiştirmek ve yatağı düzeltmek tam bir işkence herkes uyumadan uyuyamazsın çünkü lambanın ışığıyla çok yakın kesişirsin :) ama alt ranza nimettir ulaşımı kolaydır rahattır laptap fişi yatağa yetişir yatağı düzeltmesi kolaydır ışığı iyidir. yatağına öyle zırt pırt oturmalarından hoşlanmadığını belli et yeter çünkü bokunu çıkartıp yatağında yemek neyin yiyebilirler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah senden razı olsun güzel kardeşim.

   Sil
 2. Üst ranzaaaa. Cünkü bizde bir kisi bile yatsa isik kapanirdi. Cünkü alarmi asagida calisma masasina kurardim ve milleti uyandirmadan yataktan inip kapamam gerekirdi --> uyuyakalip sinav kacirma olasiligi yüzde sifir. Laptop fisi icin uzatma kablosu aliveriyorsun, mis :) evet yatak yapmak üst ranzada harakiri diye tabir ettigimiz bi durum. Ama asagida oda alemi akar giderken yukarida bi yerlerde kendi icine cekilebilmek paha bicilemez :)) --> 12 metrekareyi 4.5 sene 3 oda arkadasiyla paylasan kiz konustu..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kafamı karıştırıyorsun! Dün gece twitter'da Alt ranza'nın kazandığını duyurdum. LÜTFEN ORTALIĞI KARIŞTIRMA :(((((((8888888

   Sil
 3. Ben Nurbahar. Tüm benliğimle üst ranzayı winner yaparım. Odaya giren tüm yabancı götler alt ranzayla temas eder. Üst ranzaya çıkmaya üşenen tüm götler alt ranzayla temas eder. Hiçbir zaman toplu olmaz alt ranza.Üst ranza özgürlüğün ve bireyselliğin yeri. Üste çıkıp, kapatırsın kendini. Devamı var bunun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nurbahar, çok haklısın ama. AMA.

   Sil
 4. alt ranza al bence, sonra uzunlamasına bi kenardan diğer kenara ip çek
  (çivi çakman lazım) sonra o ipe perde tak! onu kapattığın an dünyayla iletişime geçmekten kurtul, kapat karanlık olsun, kapat "buraya oturmayn lan" gözdağını versin..

  bi de hiç yurtta kalmadım, biriyle bi odayı da paylaşmadım bunu tamamen götümden attım ama bilmiyorum dediğim sistem gözünün önünde canlandı mı ama bi bakcam belki yapılmışını bulurum sana! we love google!

  YanıtlaSil
 5. bi de we hate kelime doğrulama! ve sırf bunu söylemek için şu zıkkıma tekrar katlanıcam, lütfen kaldr şunu yaa, herkes kaldırsın lütfeeeğğn!

  YanıtlaSil
 6. vallahi anında buldum kendimle ölümüne gurur duydum! :)) a benim güzel bacım bari şu emeğimin hatrına kaldır şu kelime doğrulamayı :))

  (ve 3.kez aynı eziyet çeker )

  http://1.bp.blogspot.com/_Cv8MIKKgiHU/TRKNXxb0oRI/AAAAAAAAAT0/xg7ujrw3dyE/s1600/ranza.jpg

  YanıtlaSil
 7. aahhahahhasjdkflg OLUM YURT BÖYLE OLSA.

  YanıtlaSil
 8. yapacan olacak lan! :)) diyorum sana iki tarafa birer çivi, çiviya takılı ip, ikeadan falan da güzel kumaşlar al ucuza! daha da bişi demiyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçine de minik ışıklar koyup ranzanın içinde nutella kaşıklayarak "eski tumblr kızlarından kim kaldı?" diye mırıldanırım. Hehe. Olm öyle çok havasız olurmuş gibi geliyor. Du bakalım ama.

   Sil